cenzuruje váš poskytovatel připojení?
Najdlhšia, najkľukatejšia a najťažšia cesta ma cieľ s názvom PRAVDA !!!

Zaútočily USA na Haiti prostřednictvím “tektonické zbraně”?

16. listopadu 2010 v 18:21 | M&R |  HAARP
prostředek pro studium ionosféry nebo zbraň?
Venezuelský prezident Hugo Chávez ve středu obvinil Spojené státy ze zavinění katastrofy na Haiti a to v důsledku testování "tektonické zbraně". Tento test měl způsobit katastrofální zemětřesení, které zasáhlo zemi minulý týden.

Zveřejnění těchto faktů následovalo jen několik dnů poté, co Chávez osočil Spojené státy z využití zemětřesení jako omluvy pro "invazi a vojenskou okupaci Haiti".
Tiskovou konferenci prezidenta Cháveze odvysílala venezuelská státní televize ViVe 18. ledna tohoto roku. Chávez na ní citoval údajnou zprávu ruské Severní flotily, která uvádí že otřesy na Haiti o síle 7 stupňů Richterovy stupnice byly způsobeny americkým testem experimentálního systému pro vytváření "nárazových vln," který je rovněž schopen vyvolat "změny počasí způsobujících povodně, sucha a hurikány."

Dále údajná ruská zpráva uvádí, že Američané si byli "plně vědomi" možných katastrofických následků zemětřesení na Haiti a učinili potřebné přípravy předem, aby mohli dohlížet a kontrolovat případnou pomoc Haiti.

Velcí bratři se sledují
Ruská Severní flotila podle Cháveze monitoruje aktivity amerického námořnictva v Karibiku od roku 2008, kdy Američané oznámili záměr obnovit Čtvrtou flotilu, která byla rozpuštěna v roce 1950. Na toto oznámení Rusové reagovali vojenským cvičením v karibské oblasti, prvním od konce studené války, kterého se účastnil i atomový křižník Petr Veliký.
Zdroj ze štábu Severní flotily v prohlášení pro ruskou tiskovou agenturu Interfax existenci této zprávy popřel se slovy, že "taková tvrzení spadají do oblasti sci-fi a nemají nic společného se Severní flotilou."

"Lodě Severní flotily v severním Atlantiku mají jiné úkoly a nevedou výzkumy v oblasti přírodních katastrof anebo testování zbraní jakoukoli jinou zemí."

Vlastní Rusko zbraň na řízené vyvolávání zemětřesení?
Otázkou je, proč by Rusko mělo přiznávat výzkum nebo existenci tohoto typu zbraní, když existuje podezření, že i ono údajně disponuje podobnou zbraní. V roce 2006 vydal Americký svaz pro geofyziku práci kolektivu ruských vědců nazvanou High-Power Electromagnetic Impact on the Earth Crust for Prevention of Catastrophic Earthquakes (Vysoce výkonný elektromagnetický impulz do zemské kůry jako prostředek zabránění katastrofickým zemětřesením). V abstraktu článku se můžeme dočíst:

"Byl studován účinek vysoce výkonných impulzů magneto-hydrodynamických (MHD) generátorů na seismický systém oblastí severního Ťan-šanu a Pamíru. Bylo zjištěno, že po opakovaných impulzech MHD generátorů docházelo k častějšímu výskytu lokálních zemětřesení než před nimi. Zvýšená úroveň seismické aktivity byla zaznamenána během 3 až 6 dnů po impulzech. Došlo se k závěru, že elektromagnetické impulzy měly za následek uvolnění energie akumulované v zemské kůře v důsledku deformačních procesů tektonických desek. Energie se uvolnila ve formě série relativně malých zemětřesení, namísto jedné katastrofální události. [...] Všechny výsledky, získané statistickou analýzou, ukazují na možnost použití vysoce výkonných elektromagnetických impulzů pro kontrolu zemětřesení prostřednictvím regulace seismických pohybů a uvolnění nashromážděné energie v zemské kůře ve formě bezpečných seismických událostí."

Od teorie k praxi? Jak uvádí reportáž televizního kanálu Russia Today, šéf gruzínské Strany zelených obvinil Rusko, že stálo v pozadí zemětřesení v Gruzii v roce 2002.


Zemětřesení a vojenská přítomnost USA na Haiti - náhodný souběh událostí?
Za zmínku stojí fakt, že v době, kdy došlo na Haiti k zemětřesení provádělo Jižní velitelství (United States Southern Command - USSOUTHCOM) zkoušku nového bezpečnostního systému. Jak uvádí článek Boba Brewina na stránkách Nextgov.com:

"Zatímco zaměstnanci stovek vládních a nevládních organizací z celého světa spěchali na pomoc Haiti zničenému zemětřesením, Agentura pro obranné informační systémy (Defense Information Systems Agency - DISA) zprovoznila webový portál s různými službami sociálních sítí (social networking), které mají být nápomocny při koordinaci jejich úsilí.

Shodou okolností byl v pondělí Jean Demay, technický manažer DISA pro Mezinárodní kooperační projekt sdílení informací (Transnational Information Sharing Cooperation project) přítomen v sídle Jižního velitelství v Miami, kdy připravoval test systému ve scénáři, který obsahoval poskytnutí materiální podpory Haiti bezprostředně po hurikánu. Demay řekl, že poté co v úterý Haiti zasáhlo zemětřesení, se SOUTHCOM rozhodlo spustit systém naostro. Ve středu spustila DISA v rámci TISC další svůj projekt nazvaný Všeobecná sdílecí síť (All Partners Access Network), pro všechny organizace poskytující pomoc Haiti."

Argumentačně poněkud slabší reakci B. Brewina na citaci jeho článku v souvislosti se zemětřesením na Haiti najdete zde.

A zase ten HAARP
Ačkoli Chávez výslovně nezmínil projekt zvaný HAARP, španělské noviny ABC i venezuelská televize ViVe na svých stránkách Chávezův výrok o "zbrani schopné vyvolat zemětřesení a změny počasí" do souvislosti s tímto projektem daly.
Stránky televize Vive také uvedly, že v rámci projektu HAARP (středisko, zkoumající chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září) byla tato zbraň minulý týden testována dvakrát - první test měl vyvolat zemětřesení v kalifornském městě Eureka, druhý zemětřesení na Haiti. HAARP může být podle ViVe i v pozadí zemětřesení v Číně v roce 2008, které zabilo více než 60 tisíc lidí.

Írán - další na řadě?
Stránky televize ViVe dále uvádí, že ničivé zemětřesení na Haiti bylo pouze předehrou pro mnohem větší hru: zničení Íránu prostřednictvím série zemětřesení, které mají způsobit svržení současného islámského režimu.

Venezuelská televize mezitím článek "Terremoto experimental" de Estados Unidos devastó Haití" ze svých stránek stáhla, dostupný je však stále zde.

Španělské noviny ABC rovněž uvedly výrok prezidenta Cháveze, že si Spojené státy "hrají na Boha" když testují taková zařízení, které jsou schopny vyvolat ekologické katastrofy.
Jsou zbraně na změny počasí a vyvolávání zemětřesení reálné?
Bývalý ministr obrany USA William Cohen vyjádřil v roce 1997 obavy ohledně zemí zapojených do "terorismu ekologického typu, kterým mohou ovlivňovat počasí, inciovat zemětřesení nebo výbuchy sopek a to na dálku prostřednictvím elektromagnetických vln."

Na základě jakých informací William Cohen toto riziko "ekologického terorismu" zmiňoval? Pokud se jedná pouze o konspirační teorie bez jakékoli váhy, co vedlo ministra obrany Spojených států, aby tyto fakt uvedl v rámci Konference o terorismu, pořádané senátorem Samem Nunnem na University of Georgia?

Oficiální odpověď na tuto otázku nemáme, nicméně začíná být stále více zřejmější, že určité výzkumy v této oblasti proběhly. Nakolik byly tyto výsledky výzkumů uplatněny v praxi, o tom nám (alespoň zatím) nezbývá než hádat.

S využitím španělských, ruských a anglických zdrojů napsal Petr Dvořák. Pokud máte zájem pomoci s překlady, nebo stylistickou a gramatickou úpravou článků na Altermedia ČR, kontaktujte nás na redakčním e-mailu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama